تبلیغات
احســـــاس| بزرگترین بانك مقالات مذهبی - فعالان بازسازی بقیع مشرکند!


پنجشنبه 1 دی 1390
ن : سجاد علیزاده نظرات ()

فعالان بازسازی بقیع مشرکند!

کلمات کلیدی : فعالان بازسازی بقیع مشرکند! , شیعه ,


فعالان بازسازی بقیع مشرکند!
یك نویسنده وهابی سعودی با انتشار مقاله‌ای در روزنامه «المدینه» عربستان، درخواست پیروان اهل بیت(علیهم السلام) مبنی بر بازسازی قبرستان بقیع را به باد انتقاد گرفت و افزود مسئولان قضایی عربستانی باید آن‌‌ها را محاكمه و به سزای اعمال خود برسانند.
SHIA-NEWS.COM شیعه نیوز:

به گزارش «شیعه نیوز» ، یك نویسنده وهابی سعودی با نوشتن مقاله‌ای و انتشار آن در روزنامه «المدینه» چاپ عربستان، درخواست‌كنندگان بازسازی قبرستان بقیع را صاحبان ایده‌های زشت و ناپسند دانست.

این نویسنده وهابی در مقاله خود علیه شیعیان موضع گرفته و آنان را به ارتكاب گناهانی بزرگ و نابخشودنی متهم كرد. به زعم این نویسنده افراطی، شیعیان با تقدیس حرم و ضریح ائمه (علیهم السلام) بر خلاف شریعت مقدس اسلامی عمل می‌كنند!

وی می‌نویسد: مقدس دانستن ضریح ائمه كه عقیده شیعیان و برخی دیگر از مذاهب اسلامی است، امر ناشایستی است و كسانی كه خواستار بازسازی قبرستان بقیع هستند، می‌خواهند بدعت، شرك و خرافه را وارد اسلام كنند(!) و مسئولان قضایی عربستانی باید آن‌‌ها را محاكمه و به سزای اعمال خود برسانند.

گفتنی است قبور ائمه بقیع‌(علیهم السلام) مركزی برای تجمع دوستداران اهل بیت(علیهم السلام) است كه در آن‌جا تجمع و از آرمان‌های اهل بیت دفاع می‌كنند.؛ لذا قبور ائمه(علیهم السلام) دارای یك كاركرد اخلاقی، سیاسی و اجتماعی در طول تاریخ بوده و وهابیت از این تجمعات در هراس است.

همچنین این اظهارات در حالی مطرح می‌شود كه شیعیان عربستان معتقدند آل سعود با فراهم‌كردن رسانه‌های مختلف برای وهابی‌ها از گسترش و انتشار چنین گرایش‌های افراطی كه با بسیاری از مذاهب اسلامی مخالف است، حمایت می‌كند.

منبع : پایگاه بقیع به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی «العوامیة»